Саме проукраїнська позиція наших політиків
є гарантією того, що Україна не буде розділена

17Лютий 2011

Біографічна довідка

Юрій Романович Мірошниченко

(народився 3 лютого 1970, с. Лісіно-Корпус, Тосненський район, Ленінградська область, Росія)

  • Позафракційний
  • Народний депутат України п’ятого (2006 р.), шостого (2007 р.), сьомого (2012 р.) та восьмого (2014 р.) скликань
  • Представник Президента у Верховній Раді України (березень 2010 - лютий 2014)
  • Заступник голови Комітету у закордонних справах (з грудня 2012 р.)

 

офіційне

 

Дитячі та юнацькі роки:

1977-1981 – навчався у середній школі с. Калевала (Карелія, Росія);

1981-1987 – навчався у Новгород-Сіверській школі-інтернаті (Чернігівська обл., Україна), яку закінчив із золотою медаллю;

1987-1988 – навчався у Ніжинському педагогічному інституті на факультеті іноземних мов.

 

Служба в армії:

1988-1989 – Ракетні війська стратегічного призначення СССР, учбовий полк Академії ім. Дзержинського (м. Москва);

1989 – служить у Калузькій області, Росія, спочатку командиром відділення, пізніше – заступником командира взводу.

1989-1995 – активно займається рукопашним боєм у спортивному клубі при Міністерстві внутрішніх справ України.

 

Освіта: вища.

1990-1994 – навчався у Київському університеті імені Тараса Шевченка, факультет іноземної філології;

1998-2001 – навчався в Академії праці та соціальних відносин, юридичний факультет (м. Київ);

2001-2004 – навчався  у Національній академії державного управління при Президентові України, магістр державного управління (м. Київ);

2006 – захистив кандидатську дисертацію на тему “Демократичні механізми підготовки і прийняття державно-політичних рішень” (Інститут держави і права ім. Корецького Національної академії наук України), кандидат політичних наук за фахом “Політичні інститути і процеси”.

2012 - у листопаді відбувся публічний захист докторської дисертації на тему "Конституційно-правове забезпечення народовладдя в Україні (теоретичний та практичний аспекти) "

2013 - присуджено науковий ступінь доктора юридичних наук зі спеціальності конституційне право, муніципальне право.

 

Трудова діяльність (м. Київ):

1993 – співробітник відділу охорони фірми “Ескулап-9”;

1993-1994 – заступник директора фірми “Аеліта”;

1995-1996 – заступник директора, потім – директор приватного детективного агентства “Пітон”;

1996-1998 – менеджер фірми “Інскорп”;

1998-1999 – радник департаменту з питань економічної політики Українського союзу промисловців і підприємців;

2002-2003 – заступник начальника, потім – начальник юридичного департаменту фірми “Нафтогазтрейд”;

2003-2004 – заступник начальника юридичного відділу підприємства “Укртарансгаз-Сервіс”.

 

Громадська діяльність:

1998 - 2007 – засновник і президент Всеукраїнського громадського об'єднання “НОВА ГЕНЕРАЦІЯ”, яке встигло голосно заявити про себе, втіливши у життя такі проекти як: “Школа лідера” та “Школа політика”;

1999-2006  – член громадської колегії Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва;  

2000-2005 – член, голова правління Регіонального екологічного центру РЕЦ-Київ;  

2001 – 2005 – ректор Всеукраїнської школи політика нової генерації;

2003 – 2007 – ректор Всеукраїнської школи молодіжних лідерів;

2003-2007 – заступник голови Національної ради молодіжних організацій України;

2005-2006 – президент Центру ефективного управління.

 

Політична і партійна діяльність:

1997 – 1998 – кандидат у народні депутати України в одномандатному окрузі;

1999 – балотувався на посаду мера Києва;

1999-2004 – засновник і голова політичної партії “Нова генерація України”;

2000 – кандидат у народні депутати України у виборчому окрузі № 130 в Миколаївській області;

2002 – кандидат в народні депутати України від партії «Нова генерація України» (№1 у виборчому списку);

2004-2005 – член президії, заступник голови партії “Трудова Україна” (голова - Сергій Тігіпко);

З 2004 року – член виборчої команди кандидата в Президенти України Віктора Федоровича Януковича;

З 2005 року по квітень 2014 року – член Партії регіонів;

У 2006, 2007 та 2012 роках обирається народним депутатом Верховної Ради п’ятого, шостого та сьомого скликань за виборчим списком Партії регіонів;

2010-2014  - Представник Президента України у Верховній Раді України.

 

Нагороди: Почесна Грамота Кабінету Міністрів України (2002), Почесна Грамота Верховної Ради України (2003), заслужений юрист України (2011).

Сім'я: дружина – Мірошниченко (Кардашинська) Софія Юріївна (1974 р.н.), журналістка; мати – Кочура Валентина Сергіївна (1949 р.н.),  доньки – Віта (1993 р.н.), Соломія (2009 р.н.), син – Максим (2005 р.н.).

 

 

Дитинство та юність

юнацькі2

 Юрій Мірошниченко народився 3 лютого 1970 році у селі Лісіно-Корпус Тосненського району Ленінградської області, Росія.

Пращури Юрія Романовича по материній лінії були кубанськими козаками, а по лінії батька – черкесами або адигейцями, як вони себе самі називають. В 11 років Юрій Мірошниченко із мамою, Валентиною Сергіївною, переїздить в Україну, де здобуває освіту і будує успішну кар’єру. Ставши відомим українським політиком, він досі підтримує дружні зв'язки зі своєю історичною батьківщиною, родичами і друзями в Росії.  

Самостійність та волелюбність – ті риси характеру, що допомагають Юрію Мірошниченку під час прийняття важливих рішень: починаючи від їх ухвалення, організації, виконання до повної відповідальності за результат. Політик зізнається, що саме навчання у школі-інтернаті загартувало його на все життя.

“У нашому селі просто не було іншої школи. Утім, я не шкодую, що потрапив саме до школи-інтернату. Я вдячний своїй школі за те, що вона мене загартувала. Багато наших випускників стали вченими, лікарями, вчителями,” –  говорить Юрій Романович.

Школу Юрій Мірошниченко закінчує із золотою медаллю. Однокласники його поважали. Він і тепер з любов’ю пригадує учнівський комітет, що діяв за принципом самоуправління: учні привчалися до роботи змалечку, зокрема, ремонтували електродвигуни, виточували деталі. Дівчата для військових підприємств шили мішки для пороху, зброї. Свого часу Юрій Мірошниченко очолював учнівський комітет, був секретарем шкільної комсомольської організації.

 

Служба в армії

У 1988 році Юрій Мірошниченко служить у навчальному центрі полку забезпечення Академії Ракетних військ стратегічного призначення ім. Дзержинського, м. Москва. Спочатку його призначають командиром відділення, пізніше – заступником командира взводу. У 1989 -1995 роках активно займається рукопашним боєм у спортивному клубі при Міністерстві внутрішніх справ України.

Неординарні лідерські якості з дитинства допомагали Юрію Мірошниченку ставати лідером колективу, ініціатором нових ідей. Під час служби в Радянській Армії він, будучи дев'ятнадцятирічним юнаком, всупереч жорстким тоталітарним засадам, займався не лише громадською та правозахисною діяльністю, але брав активну участь у виборах до Верховної Ради Радянського Союзу (1989 р.).  Молодий солдат не лише запропонував іншого кандидата від їхньої частини, але і наполіг провести голосування, у результаті якого було обрано саме ту людину, яку він підтримав.

 

Студентські роки та наукова діяльність

Прийняття важливих системних рішень Юрієм Мірошниченком завжди засноване на ґрунтовній теоретичній базі, що дозволяє уникнути помилок і бачити розвиток ситуації наперед. Послідовність і прогнозованість стали невід’ємними професійними якостями політика.  

Юрій Мірошниченко успішно закінчив юридичний факультет Академії праці та соціальних відносин. Здобув ступінь магістра державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, захистив кандидатську дисертацію на тему “Демократичні механізми підготовки і прийняття державно-політичних рішень” в Інституті держави і права ім. Корецького Національної академії наук України. 

27 листопада 2012 року відбувся публічний захист дисертації Юрія Мірошниченка на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук. Тема дисертаційної роботи - "Конституційно-правове забезпечення народовладдя в Україні (теоретичний та практичний аспекти)".

 

Кар’єра у бізнесі

На початку 1990-х, після розпаду Радянського Союзу, будучи ще студентом, Юрій Мірошниченко очолює команду однодумців та створює фірми з надання консультаційних та юридичних послуг суб'єктам підприємницької діяльності. Професіоналізм, компетентність, виконання взятих на себе зобов'язань виявилися вповні у молоді роки. У той час команда Юрія Мірошниченка була однією з перших на цьому ринку. У другій половині 1990-х їхній ентузіазм надихнув багатьох та призвів до створення цивілізованого ринку консалтингових та юридичних послуг.

У 1995-1996 роках Юрій Романович обіймає посаду директора приватного детективного агентства „Пітон”. Майже два роки працює радником департаменту з питань економічної політики Українського союзу промисловців і підприємців.

"Тут я отримав безцінний досвід аналітичної роботи. І коли стало ясно, що в країні з'явилися приватні підприємці, які мають потребу в захисті власних інтересів, ми заснували Всеукраїнське громадське об'єднання “НОВА ГЕНЕРАЦІЯ”, - говорить Юрій Мірошниченко.

 

Громадська діяльність

громад

Працюючи на керівних посадах у бізнес-структурах, Юрій Мірошниченко почав  усвідомлювати необхідність становлення інститутів громадянського суспільства як найважливішої передумови цивілізованого розвитку ринкової економіки. Він вирішує заснувати цілий ряд громадських організацій, найбільш впливовою з яких стало Всеукраїнське суспільне об'єднання “НОВА ГЕНЕРАЦІЯ”. Лише за кілька років команда успішних представників нового покоління змогла реалізувати навчально-освітні проекти загальнонаціонального масштабу: Всеукраїнська школа політика нової генерації (2001-2005) та Всеукраїнська школа молодіжних лідерів (2003-2007). Навчання в обох школах базується на основі сучасних методик організаційно-діяльнісних  ігор, що дозволяє готувати справжніх фахівців і лідерів для розвитку демократичної України.

 

Політична діяльність

політ

Переконавшись на практиці, що прискорити суттєві соціально-економічні перетворення в Україні можуть, у першу чергу, представлені в Парламенті народні депутати і політичні сили, Юрій Мірошниченко у 1998-2000 роках бере активну участь у виборах до Верховної Ради України в одномандатних округах. Тут він отримує безцінний політичний досвід, загартовуючи волю та характер.

“Пам’ятаю, як у межах передвиборної кампанії я бував у Чернігівській області, спілкувався з жителями глухих поліських селищ, які тоді навіть не бачили, як виглядали українські гроші. Ви уявіть: вони жили лише натуральним господарством наприкінці двадцятого століття! І коли мене у результаті нечесної конкурентної боротьби зняли з виборчої гонки, я вирішив, що все одно не відступлю!” – згадує політик.

У 1999 році Юрій Романович очолює власну політичну партію “Нова генерація України”, що була однією з найбільш перспективних політичних сил у середовищі середнього класу і молоді. У 2004 році “Нова генерація України” об’єднується з партією Сергія Тігіпка “Трудова Україна”, а Юрій Мірошниченко стає заступником голови партії. Тоді він бере участь у виборах Президента України в команді В.Ф.Януковича.

“Коли у 2003 році В. Янукович був Прем’єр-міністром України, ми побачили, що ріст економіки досяг 13% на рік (один з найвищих показників у світі). Наступного року я вирішив підтримати його у президентській кампанії", – пригадує Юрій Мірошниченко.

У 2005 році політик стає членом Партії регіонів. У 2006, 2007 та 2012 роках Юрій Мірошниченко стає народним депутатом Верховної Ради п’ятого, шостого та сьомого скликань за виборчим списком Партії регіонів.

Будучи за сучасними мірками досить молодим політиком, Юрій Мірошниченко вже має більш ніж п’ятнадцятирічний досвід на політичній ниві, а також невичерпний потенціал для перетворення на загальнонаціонального лідера, який може реалізуватися у найближчі роки. За політичними переконаннями Юрій Мірошниченко - прогресивний ліберал-демократ, орієнтований на розвиток сучасної ринкової економіки. З березня 2010 року по лютий 2014 Юрій Мірошниченко був представником Президента України у Верховній Раді України.

 

Нагороди

У 2002 році Юрій Мірошниченко був нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, ще через рік - Почесною Грамотою Верховної Ради України.  У 2011 році Юрій Мірошниченко здобув звання "Заслужений юрист України".

 

Родина

родина

Дружина Мірошниченко (Кардашинська) Софія Юріївна (1974 р.н.) родом зі Снятина, кордон Івано-Франківської та Чернівецької областей. Пара познайомилася у 1995 році у студмістечку Київського університету ім. Тараса Шевченка. Софія – журналістка, працювала на радіо "Континент" та у друкованих ЗМІ. 

„Я вважаю себе щасливим, оскільки мені пощастило знайти у цьому світі свою половинку,” – говорить Юрій Романович, який заради дружини почав вивчати українську. “Спочатку було важкувато, українською вона розмовляла дуже швидко та з діалектом. Я половину з того, що вона говорила, просто не розумів. До 28 років я української мови не знав, але тепер у родині ми говоримо лише українською,” –  говорить Юрій Романович. Подружжя має двох дітей: доньку Соломію (2009 р.н.) та сина Максима (2005 р.н.).

син

Від першого шлюбу Юрій Мірошниченко має дочку Віту (1993 р.н.). “Віта живе з мамою, але я часто спілкуюся з нею, допомагаю. Я дуже радий, що в мене є така, доросла вже, донька,” – говорить Юрій Мірошниченко.

 

Захоплення  

Юрій Мірошниченко володіє англійською мовою, а також польською і французькою на розмовному рівні, захоплюється зеленим туризмом, спортом. Народний обранець переконаний, що політик в Україні – це має бути більше, ніж політик. Це - взірець!

“Слово “багатство” буквально позначає “Бог дає”. Мені він дав багато – кохану дружину, дітей, справжніх друзів, цікаву роботу. Я можу бути корисний людям і можу багато для них зробити. Я впевнений, що можу використати свої знання та досвід у правовій сфері для вдосконалення законодавства України”, - переконаний Юрій Мірошниченко.

 

Соціальні мережі та блоги

соц

Юрій Мірошниченко має офіційну сторінку в інтернеті трьома мовами: http://miroshnychenko.ua/, http://miroshnychenko.ru/, http://miroshnychenko.com/