Саме проукраїнська позиція наших політиків
є гарантією того, що Україна не буде розділена

27Травень 2017

Юрій Мірошниченко закликав парламентарів об’єднатися у питанні посилення захисту дітей від сигарет

 

У своєму виступі під час пленарного засідання в п’ятницю народний депутат України, член фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Мірошниченко закликав усі фракції об’єднатися у питанні посилення захисту дітей від сигарет.

Парламентарій зазначив, що в найближчу середу, 31 травня Україна разом з усім світом відзначатиме Всесвітній день без тютюну.

«Для мене ця тема є радісною та водночас болючою. Я щиро радий та пишаюся Українським Парламентом, який у 2012 році за активної роботи багатьох депутатів та громадських активістів вніс зміни в антитютюнове законодавство. Повністю була заборонена реклама тютюну, а кафе, бари та ресторани звільнилися від їдкого диму сигарет», – зауважив Юрій Мірошниченко. 

Ці та інші заходи, за словами депутата, допомогли перенести Україну з ганебного 4 місця за поширеністю куріння у третій десяток, було загальмовано тютюнову епідемію і Україна стала одним із світових лідерів у сфері захисту людей від сигарет! Найбільш вражаючим результатом, на думку політика, стало те, що поширеність щоденного куріння серед молоді віком 18-30 років знизилося з 37% у 2013 році до 26,7% у 2017 році. Нація стає здоровішою! 

«У той же час мені прикро, що з 2012 року вже пройшло 5 років і жодних інших нецінових заходів по зменшенню вживання тютюну не відбулося. Так, ми маємо гарну динаміку збільшення акцизів на тютюнові вироби і як наслідок збільшення ціни на сигарети, але жодних антитютюнових законів поки що не вдається прийняти. За ці 5 років тютюнова індустрія смерті сконцентрувалася на наших дітях та молоді, адже саме залучення нових курців є їхнім фінансовим майбутнім», – підкреслив Юрій Мірошниченко.

Парламентарій акцентував, що ним та ще 18-ма депутатами з усіх фракцій парламенту зареєстрований проект Закону №4030, який також підтриманий профільним Комітетом охорони здоров’я та передбачає серед усього заборону на викладку сигарет, яка сьогодні використовується як реклама в обхід на забороні.

При цьому народний депутат звернув увагу, що даний законопроект є під загрозою після того як Комітет з питань податкової та митної політики зареєстрував так званий доопрацьований законопроект №2430-д і переконує, що він включає ініціативи всіх антитютюнових законопроектів включно і за його співавторства.

«Це є відвертим введенням в оману колег народних депутатів і спробою нівелювати ініціативи із захисту здоров’я громадян від шкоди куріння.

Окрім того у парламенті вже 2 роки різноманітними маніпуляціями тютюнової індустрії та їхнього лобі у Верховній Раді блокується законопроект №2820, який підтриманий Комітетом з питань охорони здоров’я та пропонує важливі зміни для зменшення привабливості сигарет для дітей та молоді», – заявив політик.

«Законопроекти, прийняті у 2012 році вже дали свій позитивний ефект, молодь курить менше. Та для того аби втримати динаміку зменшення куріння потрібно прийняти законопроекти №4030а та №2820. Я закликаю усі фракції об’єднатися у питанні посилення захисту дітей від сигарет та внести на розгляд законопроекти, які зменшать привабливість куріння, у наступний пленарний тиждень 6-9 червня. Кожного депутата персонально закликаю проголосувати - За майбутнє без тютюну!»  – підвів підсумок Юрій Мірошниченко.