Саме проукраїнська позиція наших політиків
є гарантією того, що Україна не буде розділена

12Квітень 2017

Триває робота над системним законопроектом про пенітенціарну систему

 

11 квітня 2017 відбулося одинадцяте засідання робочої групи по реформуванню пенітенціарної системи України при Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

На порядок денний засідання було винесено наступні питання:

1. Інформація від голів робочих груп по опрацюванню законопроекту про пенітенціарну систему щодо процесу його підготовки.

2. Законопроект "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підстав і порядку перегляду судових рішень за новими та нововиявленими обставинами".

3. Презентація та обговорення ідеї щодо проведення окремої зустрічі підкомітету по питанню вдосконалення національного механізму забезпечення державою Україна права на справедливий суд.

Нагадаємо, що за результатами спільного установчого засідання Робочої групи Комітету Верховної Ради та Міністерства юстиції по реформі пенітенціарної системи було погоджено рішення про створення 9-ти робочих груп з опрацювання проекту Закону України «Про пенітенціарну систему»: 1. Загальні положення; 2. Структура пенітенціарної системи; 3. Персонал пенітенціарної системи; 4. Соціальний захист персоналу пенітенціарної системи; 5. Внесення змін до законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про пенітенціарну систему України»; 6. Пенсійне забезпечення персоналу ДКВС України, які звільнилися у зв’язку з ліквідацією ДПтС (в рамках Прикінцевих положень законопроекту); 7. Медичне обслуговування засуджених (в рамках Прикінцевих положень законопроекту); 8. Виробнича діяльність; 9. Душпастирська діяльність.

Координаторами робочих груп, які представляли результати своєї роботи було зазначено, що процес по підготовці законопроекту іде належним чином - відбулися засідання, далі - після узагальнення наданих пропозицій від учасників координаторами від Міністерства юстиції, сформовані розділи проекту Закону будуть направлені для узагальнення до Департаменту публічного права Міністерства юстиції, після чого Департамент публічного права узагальнює всі надані пропозиції та готує проект Закону для розгляду на підкомітеті по роботі з ДпТС Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у травні.

Щодо другого та третього питань, які розглядалися під час засідання, було вирішено доопрацювати матеріали по законопроекту про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підстав і порядку перегляду судових рішень за новими та нововиявленими обставинами та потім ще раз винести на обговорення на робочій групі. 

Підводячи підсумок, Голова підкомітету по роботі з пенітенціарною системою, народний депутат України Юрій Мірошниченко поінформував присутніх, що у Верховній Раді зареєстровано ще два законопроекти, розроблених на засіданнях Робочої групи по реформі пенітенціарної системи при Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності:

#6344 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо адаптації порядку застосування окремих інститутів кримінального права до європейських стандартів

#6353 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку запобігання та протидії дискримінації в Україні"